Zwiastun filmu The Railway Man, w którym występują Colin Firth i Nicole Kidman

Oto pierwszy oficjalny zwiastun nadchodzącego dramatu The Railway Man w reżyserii Jonathana Teplitzky, gdzie w rolach głównych grają Colin Firth, Nicole Kidman, Hiroyuki Sanada, Jeremy Irvine i Tanroh Ishida:


THE RAILWAY MAN
Fabuła:
„Czasy II Wojny Światowej; Eric Lomax (Colin Firth / Jeremy Irvine) to brytyjski oficjer pojmany w Singapurze przez Japończyków i wysłany do obozu jenieckiego, gdzie zostaje zmuszony do pracy nad linią kolejową Tajlandia-Birma. W tym czasie jest torturowany przez lokalnego oficera i zapoznaje się z innym więźniem (Ben Rossberg).
Po latach Lomax cierpi z powodu traumy powojennej, a jego żona Patti namawia go do odnalezienia i stawienia czoła jednemu ze swych oprawców. Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel (Stellan Skarsgard), Lomax powraca do miejsca gdzie był przetrzymywany i wpada na trop japońskiego oficera Takashi Nagase (Hiroyuki Sanada / Tanroh Ishida), a następnie 'próbuje odpuścić wszechobecną zgorzkniałość i nienawiść'.

Wojna to nie zabawa, lepiej żyje się w czasie pokoju!

Film został oparty na autobiografii autorstwa Erica Lomaxa, oficera armii brytyjskiej, zesłanego do obozu jenieckiego w 1942 roku.

Datę premiery filmu The Railway Man wyznaczono na 3 stycznia 2014 roku.
:)