Thor 2 The Dark World fabuła filmu

Thor 2 The Dark World filmLudzie z Marvel udostępnili pierwszy oficjalny zarys fabuły filmu Thor 2, znanego również pod tytułem Thor The Dark World, kontynuacji Thora:

Film Thor 2, w którym główną rolę gra Chris Hemsworth.

Zarys fabuły:
Thor: The Dark World ze studia Marvel to kontynuacja kinowych przygód Thora, potężnego mściciela, toczącego walkę o ocalenie Ziemi i wszystkich Dziewięciu Wymiarów przed wrogiem, który poluje na cały wszechświat. W wyniku wydarzeń z pierwszej części i z filmu The Avengers, Thor walczy o ustalenie ładu w kosmosice… jednak pewna pradawna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha, powraca z ciemnych czeluści by pustoszyć wszechświat. Thor zmierzy się z wrogiem, któremu sam Odyn i cały Asgard nie mógł sprostać, będzie musiał udać się w najniebezpieczniejszą i bardzo osobistą podróż, taką która ponownie złączy jego los z Jane Foster i zmusi do największego poświęcenia, aby ocalił nas wszystkich.

Oprócz Chrisa Hemsworth w obsadzie filmu Thor 2 zobaczymy również takie gwiazdy jak Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi, Tadanobu Asano, Jaimie Alexander, Rene Russo i Anthony Hopkins. Za kamerą stanął Alan Taylor.

Bóg grzmotów uderzy w kinach 8 listopada 2013 roku.
:)