The Seventh Son film

The Seventh Son (poprzedni tytuł to The Last Apprentice) to nadchodzący film fantasy w reżyserii Sergeia Bodrova (który stworzył obraz zatytułowany Czyngis-Chan) dla studia Legendary Pictures. Będzie to adaptacja The Last Apprentice, serii powieści autorstwa Josepha Delaney. Historia opowiada o siódmym synu siódmego syna, który dowiaduje się w jaki sposób przeprowadzać egzorcyzmy, ujarzmiać wiedźmy, i więzić zjawy na początku XVIII wieku. W obsadzie znaleźli się Jeff Bridges, Ben Barnes, Alicia Vikander oraz Julianne Moore. Datę premiery filmu The Seventh Son ustalono na 15 lutego 2013 roku.

Zwiastun filmu The Seventh Son

Poniżej znajduje się materiał wideo z panelu filmu The Seventh Son podczas targów Comic Con w 2011 roku:


Lepsza wersja szkiców artystycznych zaprezentowanych podczas panelu:
(Kliknij na zdjecie aby powiększyć.)
Fabuła:
„Przez lata, miejscowy czarodziej (Jeff Bridges) chronił hrabstwo przed złem. Jego czas dobiega już końca, lecz kto przejmie schedę po nim? Wielu uczniów próbowało… Jedni miotali się w miejscu, niektórzy uciekli, inni nie przeżyli. Został tylko jeden chłopiec. Thomas Ward (Ben Barnes). On jest ostatnią nadzieją. Ale czy ma szanse w starciu z Mother Malkin (Julianne Moore), najniebezpieczniejszą wiedźmą w całym hrabstwie?”

Historia jest tak naprawdę po części oparta na ludowym przekonaniu, że siódmy syn siódmego syna będzie obdarzony specjalnymi mocami (magii, uleczania i innymi) jeżeli pochodzi z nieprzerwanej linii, gdzie nie rodziły się żadne córki między kolejnymi synami, oraz jeżeli powyższa zasada odnosi się także do jego ojca.

Jeff Bridges i Ben Barnes jako mistrz magii i jego uczeń w mrocznym filmie fantasy, osadzonym na początku XVIII wieku? Dla mnie brzmi to wyśmienicie! Piszę się na film The Seventh Son!

Tak czy inaczej zostańcie z nami, a ujawnimy więcej szczegółów na temat filmu The Seventh Son.
:)