Steven Spielberg Robokalipsa

Robokalipsa filmSteven Spielberg opowiadał o swoim kolejnym projekcie, Robokalipsa, epickim, postapokaliptycznym techno-thrillerze, który przedstawi los rasy ludzi po buncie robotów:

Zwiastun filmu Robokalipsa

„Prawdopodobnie we wrze sniu zaczynam pracę nad filmem science-fiction zatytułowanym Robokalipsa, opartym na książce Daniela Wilsona. To opowieść o wojnie między ludźmi i robotami. Spodoba się widzom, będzie to film pełen akcji, z przesłaniem, idealny do paczki popcornu.”

Reżyser Steven Spielberg

Film oparty jest na powieści o tym samym tytule, autorstwa Daniela H. Wilsona. Oto opis książki znaleziony w serwisie Amazon:

Są w Twoim domu. Są w Twoim samochodzie. Są na niebie… A teraz idą po Ciebie.

W niedalekiej przyszłości nadejdzie chwila, której nikt nie zauważy, cała ta niesamowita technologia, która rządzi światem zjednoczy się i zwróci się przeciwko nam. Pewna potężna forma sztucznej inteligencji pod postacią nieśmiałego chłopca, znana jako Archos, ożywa i przejmuje kontrolę nad światową siecią maszyn, które nadzorują wszystko, od transportu do usług, od systemów obrony do komunikacji. W trakcie miesięcy poprzedzających to wydarzenie garstka zwykłych ludzi zauważa pewne anomalie – samotna matka zastanawia się nad brojącymi 'mądrymi' zabawkami swojej córki, kawaler z Japonii pada ofiarą domowego towarzysza-robota, samotny żołnierz amerykański jest świadkiem tego jak 'jednostka pacyfikacyjna' zaczyna wariować – lecz większość nie zdaje sobie sprawy z tego, że bunt rodzi się po cichu, aż będzie już zbyt późno.

Gdy wybucha Wojna Robotów — w momencie określanym później jako Godzina Zero — ludzkość będzie zdziesiątkowana, a jednocześnie, po raz pierwszy w historii – zjednoczona. Robokalipsa to genialnie skonstruowana, epicka, pełna akcji i przerażająca historia z odniesieniami do technologii otaczającej nas każdego dnia… a także rozrywkowy i zajmujący thriller niepodobny do niczego co widzieliśmy w ostatnich latach.

Data premiery filmu Robokalipsa jest aktualnie zaplanowana na 3 lipca 2013 roku.
:)