Starship Troopers Invasion film

Starship Troopers Invasion, nadchodzący film z serii Żołnierze Kosmosu, w reżyserii Shinji’ego Aramaki, to film animowany w technice CGI. Wykorzystano w nim metodę motion capture. Spójrzcie, co działo się za kulisami:

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.)

„Motion capture wykorzystuje ludzi ubranych w czarne, obcisłe kostiumy naszpikowane pewnego rodzaju świecącymi kulkami, które odbijają sygnały podczerwone i pozwalają wielu kamerom na uchwycenie ruchu postaci. W filmie, nasi bohaterowie mają nosić super-skafandry, więc pod pachami aktorów musieliśmy umieścić gąbki, tak żeby ograniczyć ich swobodę ruchu, niczym w prawdziwej zbroi. Musieli też walczyć z wyimaginowanymi robalami. Jednak w niektórych scenach japoński członek personelu trzymał balon i wydawał z siebie piskliwe odgłosy przypominające odgłosy owada. Zabawne było to, że ćwiczył rolę robala w domu, przy swojej żonie i wydaje mi się, że mogła zareagować jakoś w stylu ‚co do…???'”

Z oficjalnego bloga poświęconego filmowi Starship Troopers Invasion

Mamy też kilka wczesnych szkiców statku kosmicznego:

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.)

Fort Casey to nazwa pewnego posterunku Federacji, pojawia się on na początku filmu i mieści się na ateroidzie w pobliżu planety będącej celem ataku robali. Oto wstępny szkic projektu tego fortu:

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.)

Stary szkic (z roku 2009, w zwiastunie zobaczycie jego ostateczną wersję) autorstwa Shinji’ego Aramaki:

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.)

Gotowi na zabijanie olbrzymich robali?
:)