Raj Utracony film

Reżyser Alex Proyas pracuje nad Rajem Utraconym, nadchodzącym filmem akcji opartym na siedemnastowiecznym poemacie epickim o tym samym tytule, autorstwa angielskiego poety, Johna Miltona. Raj utracony Alexa Proyasa to pełna akcji interpretacja tego poematu, która koncentruje się na wojnie w niebie pomiędzy dwoma archaniołami – Michałem i Lucyferem. W filmie występują Bradley Cooper jako Lucyfer oraz Benjamin Walker jako Michał. Nie ustalono jeszcze oficjalnej daty premiery, ale film najprawdopodobniej zadebiutuje w roku 2012.

Oto materiał wideo z panelu poświęconego Rajowi Utraconemu podczas targów Comic Con w 2011 roku:

Zwiastun filmu Raj Utracony

Lepsze wersje kilku szkiców z filmu Raj Utracony, pokazanych w materiale wideo:
(Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.)

Fabuła
„Lucyfer i Michał, dwaj najwspanialsi archaniołowie Boga, byli najlepszymi przyjaciółmi do czasu aż Bóg stworzył największy swój twór: Człowieka. Lucyfer nie może pozostać wierny Bogu, jeżeli miałoby to oznaczać pokłonienie się ludzkości, rozpoczyna się zatem jego upadek w ciemną otchłań i wygnanie – pozwala mu to na zaplanowanie zemsty.”

Biblia może być inspiracją dla całkiem rozrywkowych treści. Jednak niech lepiej twórcy postarają się o porządny budżet dla tego filmu… Nie chcemy przecież kolejnej taniochy wyciskającej co się da z Biblii: efekty specjalne kategorii B po prostu nie załatwią sprawy!

Tak czy inaczej, podamy więcej informacji o filmie Raj Utracony jak tylko pojawią się dodatkowe szczegóły.
:)