Pinocchio film

Guillermo del Toro i Mark Gustafson wyreżyserują wspólnie Pinocchio, animację pokltkową opartą na klasycznej opowieści autorstwa Carlo Collodiego. Za scenariusz odpowiedzialny jest Matthew Robbins. Prace powinny rozpocząć się w 2013 roku. Planują premierę na rok 2014.

Zwiastun filmu Pinocchio

Spójrzcie na szkice stworzone na potrzeby tego filmu:

(Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.)

Fabuła:
„Drewniana kukiełka Pinocchio rozpoczyna serię niesamowitych i przerażających przygód i dowodzi, że jest równie niezniszczalny jak miłość do jego ojca.”

Kilka słów od reżysera Guillermo del Toro, opowiadającego o swojej wizji filmu Pinocchio:

„W każdej bajce lub opowiadaniu dla dzieci musi być ziarno ciemności, rozumieli to bracia Grimm, Hans Christian Andersen i Walt Disney. Mówimy, że coś jest Disneyowskie, lecz często zapominamy jak przerażające są najlepsze filmy animowane Disneya, dotyczy to również sceny dzieci zamienianych w osły w filmie Pinocchio. My próbujemy uczynić naszego Pinocchio możliwie najbardziej zbliżonym do wersji pierwotnie stworzonej przez Carla Colodiego. Będzie to nieco bardziej surrealistyczna i mroczniejsza wersja tego, co wcześniej widzieliśmyu.”

Reżyser Guillermo del Toro

Mroczniejsza wersja klasycznej bajki dla dzieci? Animacja poklatkowa w reżyserii Guillermo del Toro? Całość w 3D? Brzmi jak murowany sukces! Miejmy nadzieję, że Del Toro rozpocznie pracę nad filmem możliwie najszybciej!

Podamy wam więcej informacji o filmie Pinocchio jak tylko się pojawią.
:)
1