Of Men and Mavericks film

Reżyser Curtis Hanson (nakręcił filmy „Tajemnice Los Angeles” i „8 Mila”) pracuje nad filmem Of Men and Mavericks; będzie to dramat sportowy oparty na życiu Jaya Moriarty’ego. W głównej roli wystąpi Jonny Weston, a Gerard Butler wcieli się w postać jego mentora. Datę premiery filmu Of Men and Mavericks wyznaczono na 26 października 2012 roku. Oto oficjalny opis fabuły:

Zwiastun filmu Of Men and Mavericks

Fabuła:
„Opowieść oparta na prawdziwej historii ikony surfingu, Jaya Moriarty’ego (Jonny Weston), 'Of Men and Mavericks' to historia młodego człowieka, który pragnie ujarzmić najbardziej niebezpieczną falę w Północnej Californi, oraz miejscowej legendy (Gerard Butler), która bierze młodzieńca pod swoją opiekę. Początkowa relacja mentor-uczeń przeradza się w niepowtarzalną więź, gdy Ci dwaj przyjaciele odkrywają, że nie ma silniejszego przeżycia od przekraczania kolejnych granic i pogoni za marzeniem niemalże niemożliwym do spełnienia.”

Dla osób nie znających się na surfingu, Mavericks to nazwa miejsca do surfowania w Północnej Californi w Stanach Zjednoczonych. Po silnym zimowym sztormie na Oceanie Spokojnym, fale wznoszą się na wysokość ponad 8m, a rekordowe sięgają nawet 24m. Jay Moriarty zyskał międzynarodową sławę, gdy w wieku 16 lat pojawił się na okładce magazynu Surfer, na zdjęciu surfował po olbrzymiej fali w powyższej lokalizacji. Spójrzcie na tą okładkę:

Tak czy inaczej, więcej informacji na temat filmu Of Men and Mavericks podamy już wkrótce.
:)