Noah film

Noah filmReżyser Darren Aronofsky (stworzył filmy Zapaśnik oraz Czarny Łabędź) pracuje nad Noah, nowym dramatem inspirowanym przez biblijną opowieść o patriarsze i arce, którą zbudował by ocalić rodzinę i przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt przed wielkim potopem. Aktor Russell Crowe otrzymał główną rolę Noego, a Jennifer Connelly wcieli się w postać żony Noego, Naameh.

Zwiastun filmu Noah

Kilk słów od reżysera Darrena Aronofsky’ego o tym, co przyciągnęło go do tego projektu:

„To opowieść o końcu świata i najsłynniejszy statek zaraz po Titanicu. Myślę, że czas jest teraz odpowiedni, bo ciągle słyszymy o nadchodzącej środowiskowej apokalipsie, a dla mnie ważne jest to co dzieje się z planetą. A więc sama opowieść ma wiele, wiele wspólnego z naszą obecną sytuacją i z nami samymi. Noe był pierwszym obrońcą środowiska. To naprawdę interesująca postać.
[…]
Od dziecka poruszała i inspirowała mnie opowieść o podróży Noego i jego rodziny. Wyobraźnia wielu pokoleń uczyniła z tego epicką opowieść o wierze. Mam nadzieję, że uda mi się ukazać na srebrnym ekranie nieco pasji i uporu Noego”

Reżyser Darren Aronofsky

Przed filmem pracował nad powieścią graficzną, aby móc sprzedać projekt studiom filmowym:


Noah – Powieść graficzna autorstwa Darrena Aronofsky’ego i Nico Henrichona

Paramount i New Regency poparły ten projekt sumą 150 milionów dolarów. Datę premiery filmu Noah ustalono na 28 marca 2014 roku.

Już wkrótce kolejne szczegóły na temat filmu Noah!
:)