Maleficent logo filmu i zarys fabuły

Spójrzcie na oficjalne logo promujące Maleficent, nadchodzący film w reżyserii Roberta Stromberga dla studia Disney, w którym aktorka Angelina Jolie wciela się w postać słynnej wiedźmy:

Zwiastun filmu Maleficent

(Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.)

Fabuła:
„Maleficent to nieznana historia najsłynniejszego czarnego charakteru Disneya znanego z klasycznej baśni Śpiąca Królewna z 1959 roku. Piękna kobieta o czystym sercu zwana Maleficent (Angelina Jolie) prowadzi sielskie życie dorastając w leśnym królestwie, aż pewnego dnia armia najeźdźców burzy harmonię w krainie. Maleficent staje się zaciekłą obrończynią swej ojczystej ziemi, jednak ostatenicze zostaje bezwzględnie zdradzona, przez co jej nieskalane serce zamienia się powoli w kamień. Żądna zemsty Maleficent stacza niesamowitą bitwę z następcą króla najeźdźców i rzuca urok na jego nowonarodzoną córkę Aurorę. Gdy dziecko dorasta, Maleficent uświadamia sobie, że Aurora stanowi klucz do pokoju w królestwie – a może również i do szczęścia złej wiedźmy.”

Angelina Jolie opowiedziała ostatnio o tej roli podczas targów D23 Expo:


Maleficent – Angelina Jolie podczas targów D23 expo.

Oprócz Angeliny Jolie w obsadzie znaleźli się również: Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Miranda Richardson, Juno Temple i Lesley Manville.

Oto wcześniej opublikowane zdjęcie Angeliny Jolie w roli Maleficent:

(Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.)

Maleficent film

Datę premiery filmu Maleficent zaplanowano na 2 lipca 2014 roku.
:)