Kod Da Vinci 3 film

Scenarzysta Danny Strong został zatrudniony przez Sony Pictures do napisania scenariusza do filmu The Lost Symbol znanego również jako Kod Da Vinci 3.

The Lost Symbol filmFabuła:
„Na początku historii, symbolog z Harvardu imieniem Robert Langdon zostaje nagle wezwany aby udzielić wykładu w Gmachu Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Jednakże po kilku minutach od przybycia na miejsce sytuacja ulega diametralnej zmianie. Dziwny obiekt–artystycznie opatrzony pięcioma symbolami–pojawia się w budynku. Langdon widzi w tym przedmiocie starożytne zaproszenie… które zapewni odbiorcy dostęp do świata ezoterycznej mądrości.
Gdy ukochany mentora Langdona, Peter Solomon–prominentny członek grupy Masonów i filantrop–zostaje brutalnie porwany, Langdon zdaje sobie sprawę, że jedyną nadzieją na ocalenie Petera jest przyjęcie tego mistycznego zaproszenia i podążanie drogą, która zostanie mu wyznaczona. Langdone natychmiast wkracza do niezbadanego świata masońskich tajemnic, nieznanych historii i nigdy wcześniej nie widzianych miejsc–wszystko to ciągnie go w stronę jednej, niezaprzeczalnej prawdy.”

Tom Hanks powróci jako Robert Langdon. Lecz reżyser Ron Howard zajmie się tym razem jedynie produkcją, a w fotelu reżyserskim zasiądzie Mark Romanek. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.
:)