Kapitan Planeta film

Captain Planet movieCartoon Network wraz z producentem Donem Murphy (Transformers Dark of the Moon) pragną stworzyć wspólnie film z grą aktorską, zatytułowany Kapitan Planeta. Tak, animowany bohater ratujący środowisko pojawi się na dużym ekranie, a pieczę nad całym projektem będzie sprawował producent Transformersów, to cudowne! Nie istnieje jeszcze oficjalna data premiery, ale IMDb umieściło go na liście debiutów na rok 2014.

Zwiastun filmu Kapitan Planeta

Dla tych, co nie pamiętają Kapitana Planety, oto małe przypomnienie:

Aby uświadomić młodszych widzów o problemach dotyczących środowiska, legendarny przedsiębiorca telewizyjny Ted Turner stworzył w 1990 roku wspólnie z DIC Enterprises pierwszy na świecie serial animowany o środowisku, zatytułowany Kapitan Planeta i Planetarianie. Serial opowiadał o grupie młodych ludzi (Planetarianie), którzy mogli połączyć swe moce aby przyzwać Kapitana Planetę, największego superbohatera naszej planety, do walki z największymi łotrami niszczącymi środowisko naturalne.

Oto scena otwarcia z oryginalnego telewizyjnego serialu animowanego Kapitan Planeta:


KAPITAN PLANETA

Kilka słów od Stuarta Snydera z Cartoon Network:

„Przekaz Kapitana Planety ma obecnie jeszcze większe znaczenie. Wierzymy, że ten zespół jest w stanie ożywić pierwszego eko-bohatera w filmie, który nie będzie tylko pouczający ale również bardzo rozrywkowy.”

Stuart Snyder


Dzieci nie są już tak naiwne jak kiedyś. Muszą wskrzesić Kapitana Amerykę jeżeli chcą dotrzeć do szerokiej publiczności i potrzebują do tego mocnego scenariusza. Jeżeli zrobią to tak jak trzeba, to może okazać się nie tylko hitem, lecz również przyczynić się do poszerzenia świadomości o zagrożeniach dla środowiska.

Tak czy inaczej podamy więcej szczegółów na temat filmu Kapitan Planeta jak tylko się pojawią.
:)