Igrzyska Śmierci zwiastun

Igrzyska Śmierci filmPierwszy oficjalny zwiastun Igrzysk Śmierci, nadchodzącego filmu science-fiction, w reżyserii Gary’ego Rossa:

Zwiastun filmu Igrzyska Śmierci

Fabuła:
„Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w kraju zwanym Panem, leżącym tam gdzie niegdyś isniała Ameryka Północna; historia opowiada o losach 'Wybranych' – dwojga nastolatków wybieranych w dwunastu dzielnicach kraju – i ich zmaganiach podczas Igrzysk Śmierci. Jest to po części pokręcona forma rozrywka, po części rządowy sposób na zastraszanie, a całość jest transmitowana w krajowej telewizji pod postacią wydarzenia, w którym 'Wybrani' muszą walczyć ze sobą do momentu gdy na polu bitwy pozostanie tylko jedno z nich.
Naprzeciw wyszkolonym Wybranym, przygotowywanym do Igrzysk Śmierci przez całe życie, staje główna bohaterka wybierać między Katniss, zmuszona polegać na swym instynkcie i przewodnictwie byłego zwycięzcy Haymitcha Abernathy, który jest obecnie zwyczajnym pijakiem. Jeżeli pragnie wrócić jeszcze kiedykolwiek do domu, do Dzielnicy 12, Katniss musi dokonywać niezwykłych wyborów na arenie, wybierać między przetrwaniem a człowieczeństwem, między życiem a miłością.”

W filmie Igrzyska Śmierci występują Jennifer Lawrence jako Katniss Everdeen oraz Josh Hutcherson jako Peeta Mellark. Film wejdzie na ekrany kin 23 marca 2012 roku.
:)