Hot Wheels film

Hot Wheels filmWygląda na to, że przed nami film Hot Wheels! Studio Legendary Pictures (bliski partner Warner Bros) jest faktycznie na etapie negocjacji i chce kkupić prawa do Hot Wheels firmy Mattel czyli do popularnych resoraków. Jak twierdzi Variety, filmowa adaptacja nie byłaby jednak skierowana do dzieci, ale do szerszej publiczności: w planach jest osiągnięcie takiego szaleństwa, jakie wywołał film Szybcy i Wściekli. Do projektu nie przydzielono jeszcze reżysera, ani nawet scenarzysty.

Zwiastun Hot Wheels

Oto reklama Hot Wheels z 1968 roku:


HOT WHEELS
Fabuła:
„Film oparty na Hot Wheels, popularnych resorakach firmy Mattel. Nie będzie to film dla dzieci: planujemy stworzyć wciągajacy film, który mógłby równać się z filmem Szybcy i Wściekli.”

Chyba rozumiem dlaczego Legendary Pictures woli zrobić film bazujac na istniejacej zabawce niż tworzyć pomysł od podstaw: łatwiej się to sprzeda, a inwestorzy nie uznają tego za tak bardzo ryzykowne. Ale niech lepiej wymyślą dobrą historię i unikaja nadużycia efektów w technologii CGI: powinni pamiętać, że Speed Racer nie spełnił oczekiwań mimo tego, że był oparty na solidnych podstawach…

Tak czy inaczej, podamy więcej informacji na temat filmu Hot Wheels jak tylko się pojawią.
:)