Hong Kong Phooey film

Hong Kong Phooey filmHong Kong Phooey, kreskówka studia Hanna-Barbera z lat 70ych, doczeka się wkrótce debiutu na wielkim ekranie. Alcon Entertainment planuje stworzyć połączenie animacji w technice CGI z postaciami granymi przez rzeczywistych aktorów (podobnie jak Alvin i Wiewiórki), oparte na kultowym, telewizyjnym serialu animowanym. Reżyser Alex Zamm stanie na czele projektu, a aktor Eddie Murphy użyczy głosu głównemu bohaterowi. Nie ustalono jeszcze oficjalnej daty premiery.

Zwiastun filmu Hong Kong Phooey

Fabuła:
„Łagodny pies imieniem PENRY (Eddie Murphy) trafia na tajemniczą ceremonię i przypadkowo zostaje mu przyznana niezwykła moc, dzięki której może między innymi chodzić na dwóch łapach, mówić, a ponadto zna kung-fu. Pod okiem swego mistrza kung-fu, Penry otrzymuje kostium i staje się Honk Kong Phooey, a dzięki pomocy swego iwernego towarzysza, kota Spota, rozprawia się z wieloma kryminalistami.”

Oto scena otwierająca oryginalną wersję kreskówki telewizyjnej:


Hong Kong Phooey

Nie jestem wielkim fanem Hong Kong Phooey, ale ta postać może się podobać; a skoro Eddie Murphy użyczy swego głosu do filmu, to może okazać się fajną adaptacją kinową.

Tak czy inaczej, wkrótce dostarczymy kolejnych szczegółów na temat filmu Hong Kong Phooey!
:)