High Rise film

High Rise filmPowieść science-ficrtion J.G. Ballarda z 1975 roku zatytułowana High Rise posłuży jako podstawa do adaptacji filmowej. Kanadyjski filmowiec Vincenzo Natali (który dał nam Cube, Cypher i Splice) zamierza sprowadzić antyutopijną historię na duży ekran. Nie istnieje jeszcze oficjalna data premiery ale IMDb umieścił film na liście premier na rok 2012.

Zwiastun High Rise

MTV rozmawiało z Vincenzo Natali o filmie High Rise:


„Mam adaptację powieści J.G. Ballarda zatytułowanej 'High Rise’, którą desperacko chcę zrobić. Opowiada o budynku, który jest tak ogromny, że funkcjonuje praktycznie jako pionowo zintegrowane społeczeństwo. Nazywam to filmem katastroficznym socjalnie; to świetna zabawa, to masa szaleństwa.”

Reżyser Vincenzo Natali


Fabuła:
„Po środku rozległego oceanu stoi Wieża Elysium, 'lśniące, pionowe miasto, sanktuarium w tych ciężkich czasach'.
Zasilane przez ziemię i słońce, zaprojektowane przez największego wizjonistę nowego milenium, Elysium jest światem samo w sobie. Światem handlu, pełnym restauracji, basenów, bibliotek, kin, jest nawet szpital badawczy. To nie tylko najwyższe i najbardziej zaawansowane technologicznie dzieło współczesnej architektury, ale też ucieleśnienie najwyższych aspiracji świata.
Nowo przybyły dr. Robert Laing osiedla się i dopasowuje do nowego, hermetycznego stylu życia. Lecz wkrótce zaczyna czuć coś niepokojącego w tym budynku. W miarę jak atmosfera staje się coraz bardziej napięta, mieszkańcy dzielą się na grupy. Laing obserwuje z przerażeniem jak mit utopijnego społeczeństwa upada.”

Oto zapowiadający plakat do filmu High Rise:

Zostańcie z nami, a podamy więcej szczegółów dotyczących filmu High Rise.
:)