Gra Endera streszczenie fabuły

Gra Endera adaptacja filmowaSpójrzcie na oficjalne streszczenie fabuły filmu Gra Endera, nowego dzieła science-fiction w reżyserii Gavina Hooda, opartego na kultowej powieści fantastycznej o tym samym tytule, której autorem jest antygejowski pisarz Orson Scott Card:

Zwiastun filmu Gra Endera

Fabuła:
„Niedaleka przyszłość, wroga rasa obcych (zwą się Formics) zaatakowała Ziemię. Gdyby nie legendarne wyczyny dowódcy międzynarodowej floty, Mazera Rackhama (Ben Kingsley), wszystko byłoby stracone. Szykując się do kolejnego uderzenia, wysoce ceniony pułkownik Graff (Harrison Ford) wraz z Armią Międzynarodową szkolą wyłącznie najlepszych młodych ludzi, aby wśród nich odnaleźć następnego Mazera. Ender Wiggin (Asa Butterfield) to nieśmiały, lecz genialny chłopak, który zostaje wciągnięty do elitarnego grona prosto ze szkoły.
Ender przybywa do Akademii Wojny i szybko staje się najlepszy w coraz bardziej wymyślnych grach wojennych, czym wyróżnia się i zdobywa szacunek wśród kolegów. Wkrótce zostaje okrzyknięty przez Graffa jako następna wielka nadzieja armii, a następnie trafia do Szkoły Oficerów. Tam będzie szkolony przez Mazera Rackhama, aby poprowadzić żołnierzy do epickiej bitwy o losy Ziemi i ocalenie ludzkiej rasy.”

Podoba mi się powieść, na której oparto ten film, to była świetna lektura. Miejmy nadzieję, że twórcy uszanują materiały źródłowe!

Datę premiery filmu Gra Endera wyznaczono na 1 listopada 2013 roku.
:)