To jest Cudne!

Thoreal – To Jest Cudne!

Niektórzy fani Thora uważają, że syn Odyna powinien stworzyć swoją linię szamponów i kosmetyków. Spójrzcie na te reklamy produktu o nazwie Thoréal:

(Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.)


A oto reklama, w której występuje ktoś nieco podobny do Thora:


Thor’real

A więc kupiłbyś szampon Thora? Stałbyś się wiernym klientem marki Thoreal? A co więcej, czy L’Oréal, największa firma kosmetyczna świata, pozwałaby superbohatera z Asgardu za kradzież własności intelektualnej? Czytaj więcej »

The Simpsons w parodii Hobbita – To Jest Cudne!

Obejrzyjmy nowy, niesamowity początek Simpsonów, tym razem parodiują Hobbita:


The Simpsons – Parodia Hobbita
Fabuła:
„Rodzina Simpsonów udaje się na przygodę w poszukiwaniu wygodnej kanapy!”

Biedny More, nadal nic mu się nie udaje, nawet w świecie Hobbita!

Świetna parodia Hobbita, prawda? Czytaj więcej »

Goku vs Superman – To jest Cudne!

Niektórzy zastanawiają się kto wygrałby pojedynek pomiędzy Batmanem i Supermanem. Inni wolązastanawiać się nad wynikiem walki Flasha i Supermana. Ale prawdziwe pytanie brzmi kto byłby zwycięzcą pojedynku pomiędzy Goku z serialu Dragon Ball, a Supermanem! W związku z tym cudowni fani spróbowali sami odpowiedzieć na to pytanie.

Z jednej strony istnieje grupa naiwniaków, którzy twierdzą, że zwycięzcą byłby Superman… stworzyli nawet interesujący film animowany:

Z drugiej strony, bystrzejsi fani uważają, że wygrałby Goku, a zagorzały wielbiciel stworzył poniższe video w stylu kartkowym (dwuczęściowe):

Syn Kryptona to zwykły pozer podatny na działanie Kryptonitu, a Goku jest najprawdziwszym wojownikiem. Nie mam żadnych wątpliwości, że Goku skopałby tyłek Supermanowi!

Tak czy inaczej, to cudne filmy video! Czytaj więcej »

Runaway – To jest Cudne!

Spójrzcie, oto Runaway – cudny krótkometrażowy film animowany autorstwa Susan Yung, Emily Buchanan i Esther Parobek, stworzony w Ringling College of Art and Design:


RUNAWAY
Fabuła:
„Urzekająca opowieść o nieporozumieniach między człowiekiem imieniem Stanley, oraz jego cenną lodówką z lat 50-ych XX wieku, zwaną Chillie. Akcja rozgrywa się w obecnych czasach, Chillie przechodzi przez zawirowania emocjonalne wskutek których po prostu ucieka!”

Naprawdę nadal używa lodówki z lat 50-ych? Pewnie nie martwi się o swój rachunek za prąd, bo ten antyk z pewnością pożera tyle energii co głodny troll!

Cudny film, prawda? Czytaj więcej »

The Cub – To Jest Cudne!

Dzięki uprzejmości Vice mamy dla was zabawny krótkometrażowy horror; scenariusz i reżyseria Riley Stearns:

Fabuła:
„The Cub to opowieść o pięcioletniej dziewczynce, która czyta na poziomie ośmiolatka i zostaje oddana przez rodziców pod opiekę stada wilków, gdzie ma się nauczyć być silną, samowystarczalną i chytrą. Na początku dziewczynka jest wystraszona, kurczowo trzyma się nogi ojca, ale gdy ten mówi jej, że „Wilki potrafią wyczuć strach”, zdobywa się w końcu na odwagę.”

Ojciec i matka zasłużyli na taki koniec za to, że zostawili córkę pod opieką wilków!

Cudny filmik, prawda? Czytaj więcej »

PostHuman – To jest Cudne!

PRzed chwilą znalazłem ten cudny filmik science-fiction w reżyserii Cole’a Drumba:


POSTHUMAN
Fabuła:
„Rok 2019. PostHuman opowiada o Terrence’ie (głosu użyczył Ulric Dihle) i jego psie w świecie pełnym szpiegostwa, zabójców i niekontrolowanej super-nauki.
Terrence zgadza się pomóc Kali (głosu użyczyła Tricia Helfer, seksowna Cylon znana z Battlestar Galactica), która uciekła z tajnego laboratorium badawczego ESP (ESP z angielskiego oznacza Extrasensory perception, czyli percepcję superzmysłową) i planuje uwolnić ostatniego z więźniów zanim zakończą nad nim badania i skażą go na śmierć.
Atak na laboratorium to dynamiczna i intensywna scena, w której Terrence wykorzystuje wszystkie swoje umiejętności hakerskie chcąc zniszczyć systemy obronne bazy i dać Kali szansę uratowania kolegi – Benjamina.”

Chciałbym dowiedzieć się więcej o świecie, w którym rogrywa się akcja PostHuman! Miejmy nadzieję, że powstanie kiedyś kinowa wersja!

Ten filmik jest cudny, prawda?

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym przedstawiamy interesujące rzeczy zauważone przez nas tu i ówdzie.
:)

Worlds Apart – To jest Cudne!

Obejrzyjmy Worlds Apart, słodki film krótkometrażowy wyprodukowany i wyreżyserowany przez Michaela Zachary Hubera:


WORLDS APART
Fabuła:
„Krótki film opowiada o młodej rodziny ze Środkowej Kaliforni, która znajduje się w niesamowitej sytuacji. Całość opowiedziana jest z perspektywy pluszowego misia; Worlds Apart jest połączeniem bajki i thrillera science-fiction.”

Ten film został zrealizowany w 2011 roku. Animację i efekty wizualne stworzyli studenci z Cogswell College.

Muszę przyznać, że animacja nie jest może najlepsza jaką widziałem, ale historia ma w sobie moc! Świetny krótki filmik, prawda?

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym przedstawiamy interesujące rzeczy zauważone tu i ówdzie.
:)

The Flying Man – To jest Cudne!

The Flying Man to cudny film krótkometrażowy wyreżyserowany przez brazylijskiego specjalistę od efektów wizualnych, Marcusa Alqueresa, całość oparta została na scenariuszu, który napisał wspólnie z Henrym Grazinolli. Spójrzcie poniżej:


THE FLYING MAN
Fabuła:
„Nadchodzi nowy superbohater, tym razem jednak to on stawia warunki. Czy nadal będzie uważany za bohatera?”

Przestępcy przejdą do przeszłości, jeżeli ten latający mściciel nadal będzie oczyszczał ulice! Jednak czy podoba wam się jego sposób walki z przestępczością?

Tak czy inaczej, to cudny film krótkometrażowy, prawda?

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym od czasu do czasu przedstawiamy interesujące rzeczy.
:)

Dr Easy – To jest Cudne!

Oto nowy cudny krótkometrażowy film science-fiction. Nosi tytuł Dr Easy i został stworzony przez brytyjski zespół reżyserujący teledyski:


DR. EASY
Fabuła:
„Tom Hollander występuje obok Dr. Easy, medycznego robota, któremu głosu użyczyła Geraldine James; ten krótki film jest adaptacją powieści The Red Men autorstwa Matthew De Abaitua, opowiada o orweliańskiej wizji współczesnego społeczeństwa: kontroli, automatyce, biotechnologii i ich wpływu na człowiecześtwo.
Michael (Tom Hollander) to złamany człowiek z bronią, otoczony przez policję. Na ratunek zostaje wysłany robot z tytułem doktora – czy zdoła go ocalić?”

Za scenariusz i reżyserię krótkometrażowego filmu Dr Easy odpowiadają Jason Groves, Chris Harding i Richard Kenworthy (Shynola). To tak naprawdę prolog do planowanej pełnometrażowej adaptacji 'The Red Men'.

W pewien sposób współczuję temu biednemu robotowi… Cudny film, prawda?

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym od czasu do czasu przedstawiamy interesujace rzeczy zauważone tu i tam.
:)

Project Kronos – To jest Cudne!

Project Kronos to cudny krótkometrażowy film science-fiction; scenariusz i reżyseria Hasraf Dulull, który nadzoruje prace nad efektami wizualnymi. To fikcyjny dokument o pierwszej podróży ludzkości do gwiazd. Zdecydowanie wart jest obejrzenia:


PROJECT KRONOS
Fabuła:
„Project Kronos to film dokumentalny, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, opowiada o misji odbycia podróży międzygalaktycznej. Gdy misja przynosi niespodziewane rezultaty, naukowcy muszą poradzić sobie ze znacznie poważniejszym problemem.”

Wyciągnięcie mózgu i włożenie go do tego elektronicznego urządzenia jest nieco straszne… Czy pisalibyście się na misję NASA, żeby odbyć pierwszą międzygalaktyczną podróż, jeżeli warunkiem byłoby wykorzystanie tego typu technologii?

Ten filmik jest cudny, prawda?

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym prezentujemy ciekawe rzeczy zauważone tu i tam.
:)

Abe – To jest Cudne!

Abe to cudny krótkometrażowy horro science-fiction, którego scenariuszem i reżyserią zajął się artysta VFX Rob McLellan, obejrzyjcie poniżej:

Fabuła:
„Abe, robot zaprogramowany by kochać i mieć samoświadomość, próbuje naprawiać ludzi…”

Abe to psychopatyczny seryjny morderca! Zdecydowanie potrzebuje pomocy psychiatry, a może po prostu należy go zrestartować! Tak czy inaczej – świetny film, prawda?

Podziękowania dla Thane!

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym przedstawiamy interesujące rzeczy zauważone tu i tam.
:)

Silicon Bootdrive – To jest Cudne!

Obejrzyjmy „Silicon;Bootdrive”, niesamowity krótki film science-fiction stworzony przez japończyka znanego jako A.T.:


SILICON;BOOTDRIVE
Fabuła:
„Rok 2015. Meteoryt uderzył w Ziemię i zmienił ludzką rasę.
W jaki sposób powstaliśmy? Dlaczego żyjemy? I dokąd zmierzamy?
Chciałem wiedzieć. Dlatego tu jestem. ~David Craws~””

Czy uważasz, że gdzieś istnieje obca rasa lub inna boska siła kontrolująca ewolucję? LoL!

Silicon Bootdrive jest zdecydowanie cudny; miejmy nadzieję, że powstanie z tego kinowy film!

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym prezentujemy interesujące rzeczy zauważone tu i tam.
:)

Obsolete – To jest Cudne!

Spójrzcie na ten cudowny krótki film animowany stworzony przez Lewisa Graya:


OBSOLETE
Fabuła:
„Obsolete opowiada historię robota zaczynającego pracę w przerażającej fabryce zabawek. Uwięziony tam przez całe życie, jest coraz bardziej ciekaw zewnętrznego świata, każdego dnia ogląda ptaki poza murami fabryki. Gdy pewnego dnia bierze jedną z zabawek na linii za ptaka, rozpoczyna się jego ucieczka.”

Miejmy nadzieję, że robot będzie miał bardziej szczęśliwe życie poza fabryką! Tak czy inaczej, to cudna animacja, prawda?

„To jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym przedstawiamy interesujące rzeczy zauważone tu i tam.
:)

Spacebound – To jest Cudne!

Spacebound to cudny animowany film krótkometrażowy; scenariusz i reżyseria Kyle Moy oraz Ellen Su:


SPACEBOUND
Fabuła:
„Młody chłopiec i jego pies utknęli w kosmosie i kończy im się tlen. To opowieść nie o nadchodzącym końcu, lecz o podróży do niego prowadzącej.”

Niesamowita robota; zarówno w kwestii technicznej jak i pod względem silnej narracji. Po obejrzeniu tego filmu chciałem zapłakać… ale cóż, Carpe Diem! Gratulacje Kyle Moy i Ellen Su, wasz film jest z pewnością cudny! Czytaj więcej »

Cargo – To Jest Cudne!

Cargo to świetny film krótkometrażowy opowiadający o ojcu ugryzionym przez zombie, zdeterminowanym by ocalić swą córeczkę zanim sam zmieni się w potwora:


Cargo
Fabuła:
„Akcja filmu osadzona jest w apokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie, gdzie pewien człowiek realizuje plan mający na celu ochronę cennego ładunku: swojej nowonarodzonej córeczki.”

W tym miejscu muszę zacytować jednego z użytkowników serwisu youtube:

„Ten film w 7 minut osiągnął to, co nie udało się serialowi The Walking Dead w ciągu trzech sezonów.”

Youtube user stab2486

Zgadzam się całkowicie! Cargo to niesamowity film krótkkometrażowy, prawda?

„To Jest Cudne!” jest naszym specjalnym działem, w którym regularnie przedstawiamy ciekawostki zauważone tu i ówdzie.
:)