12 Years a Slave

Zniewolony fragment

Pierwszy fragment zapowiadający biograficzny dramat Zniewolony w reżyserii Steve’a McQueena:


Zniewolony – Skąd jesteś?
Fabuła:
„Przedwojenne Stany Zjednoczone. Solomon Northup, wolny czarnoskóry człowiek z Nowego Jorku zostaje porwany i sprzedany jako niewolnik.”

Nie chcesz, żeby Twój niewolnik był zbyt mądry, prawda? Wiedza jest przecież potęgą…

W kinach od 18 października 2013.
:/

Zniewolony zapowiedź TV

Dzięki Fox Searchlight możemy przedstawić wam telewizyjną zapowiedź dramatu biograficznego Zniewolony w reżyserii Steve’a McQueena, w roli głównej występuje Chiwetel Ejiofor:


ZNIEWOLONY

Oparty na prawdziwej historii Solomona Northupa.

Został uprowadzony. Był zniewolony. Lecz nigdy nie został pokonany!

Fabuła:
„ZNIEWOLONY opart jest na nieprawdopodobnej historii walki pewnego człowieka o swoje przetrwanie i wolność. Stany Zjednoczone przed Wojną Secesyjną; Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), wolny czarny mężczyzna z Nowego Jorku zostaje porwany i sprzedany jako niewolnik. Stawi czoła okrucieństwu (w osobie złowrogiego właściciela niewolników granego przez Michaela Fassbendera), jak również niespodziewanej dobroci; Solomon musi nie tylko pozostać przy życiu, lecz również zachować godność. W dwunastym roku swej niezapomnianej odysei otrzyma szansę spotkania kanadyjskiego abolicjonisty (Brad Pitt), które na zasze zmieni jego życie.”

Niestety niewolnictwo nie jest jakąś zamierzchłą przeszłością… Sprawdziłem w Wikipedii: na świecie nadal jest około 27 milionów niewolników! Człowiek jest nadal człowiekowi wilkiem!

W kinach od 18 października 2013.
:)

Solomon Northup 12 Years A Slave

Nowy materiał filmowy z filmu 12 Years A Slave, w którym obsada i załoga realizująca film opowiada o Solomonie Northupie, wolnym człowieku uprowadzonym i sprzedanym do niewoli, którego żona posłużyła za inspirację do stworzenia filmu:


12 Years A Slave – Portret Solomona Northupa

Fabuła:
„Stany Zjednoczone w okresie poprzedzającym Wojnę Secesyjną; Solomon Northup (w tej roli Chiwetel Ejiofor), wolny czarnoskóry człowiek z Nowego Jorku, zostaje uprowadzony i sprzedany jako niewolnik.”

Jest również nowy międzynarodowy plakat:

(Kliknij plakat, aby powiększyć.)

Film pojawi się w kinach 18 października 2013.
:)

Zwiastun i plakat z filmu 12 years A Slave, w którym występują Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, oraz Brad Pitt

Spójrzmy na pierwszy oficjalny zwiastun filmu 12 years A Slave, nadchodzącego dramatu biograficznego w reżyserii Steve’a McQueena, gdzie w rolach głównych występują Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Paul Giamatti, Lupita Nyong’o, Sarah Paulson, Brad Pitt i Alfre Woodard::


12 YEARS A SLAVE
Fabuła:
„Film jest oparty na niesamowitej historii człowieka walczącego o przetrwanie i wolność. Stany Zjednoczone, czasy przed Wojną Secesyjną. Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), wolny czarnoskóry mężczyzna z Nowego Jorku, zostaje porwany i sprzedany jako niewolnik. Stawia w obliczu okrucieństwa (w osobie bezwzględnego właściciela niewolników granego przez Michaela Fassbendera), jak również niespodziewanej dobroci; rozpoczyna walkę zarówno o swoje życie, jak też o zachowanie godności. W dwunastym roku swej nieprawdopodobnej odysei, Solomon otrzymuje szanę spotkania kanadyjskiego abolicjonisty(Brad Pitt), co na zawsze zmieni jego życie.”

Zapowiada się na świetnie przygotowany film, na pewno będzie interesująco!

Oto plakat promujący film:

(Kliknij plakat, aby powiększyć.)

Premierę filmu zapowiedziano na 18 października 2013 roku.
:)

12 Years a Slave

12 Years a Slave Film12 Years a Slave
Gatunek: Dramat/Biografia
Reżyseria:Steve McQueen
Główne role: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Sarah Paulson, Alfre Woodard, Paul Giamatti, Lupita Nyongo
Data premiery: 27. Grudzień 2013

Więcej informacji –> 12 Years a Slave Trailer

https://filmzwiastun.com/film/12-years-a-slave

12 Years a Slave film

Pierwsze oficjalne ujęcie z 12 Years A Slave, nadchodzącego dramatu biograficznego w reżyserii Steve’a McQueena, gdzie występuje Chiwetel Ejiofor:

(Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.)

Fabuła:
„Northup, czarnoskóry mężczyzna (Chiwetel Ejiofor) mieszkający w Nowym Jorku w połowie XIX wieku, zostaje porwany i sprzedany jako niewolnik na dalekim południu.”

Film oparto na prawdziwej historii Solomona Northupa, czarnoskórego mężczyzny urodzonego w Nowym Jorku jako wolny człowiek, lecz później porwanego, sprzedanego jako niewolnik i trzymanego w niewoli przez 12 lat w Louisianie przed Amerykańską Wojną Secesyjną.

Oprócz Chiwetela Ejiofora w obsadzie znaleźli się również Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Sarah Paulson, Alfre Woodard, Paul Giamatti, oraz Lupita Nyong’o.

Datę premiery filmu 12 Years A Slave wyznaczono na 27 grudnia 2013 roku.
:)