Dirty Dancing film

Dirty Dancing film - Dirty Dancing RemakeLionsgate ogłosiło, że pracują nad remake’iem kultowego filmu Dirty Dancing z 1987 roku, w którym wystąpili Jennifer Grey i nieżyjący już Patrick Swayze. Choreograf, a jednocześnie reżyser, Kenny Ortego stanie na czele tego projektu. Tematyka nie jest mu obca: był przecież choreografem w oryginalnej wersji tego filmu, później nakręcił dwie pierwsze części High School Musical, a także dokument o Michaelu Jacksonie pod tytułem This Is It. Wydaje się zatem, że Kenny Ortego to dobry wybór jeżeli chodzi o reżysera nowej wersjii Dirty Dancing.

Zwiastun filmu Dirty Dancing

Kilk słów od Joe’go Drake’a ze studia Lionsgate:

„To niesamowite, że minęło już prawie 25 lat od premiery oryginalnej wersji filmu, a nadal ma on całe rzesze fanów, którzy są oddani tej marce, która tak wiele dla nich znaczy. Wierzymy, że to doskonały moment na uwspółcześnienie tej historii na dużym ekranie i jesteśmy dumni, że Kenny Ortega pokieruje całym projektem.”

Joe Drake


A także parę słów od reżysera Kenny’ego Ortegi:

„Możliwość reżyserowania Dirty Dancing jest dla mnie jak powrót do domu. Dorastanie na parkiecie w latach 60ych pomogło ukształtować mnie jako osobę i jako artystę. Nie mogę się doczekać gdy będę mógł stworzyć wspaniały, twórczy zespół, a także dokonać wyboru ekscytującej obsady, aby pokazać nowemu Dirty Dancing nowemu pokoleniu na dużym ekranie. Patrick Swayze ustawił wysoko poprzeczkę dla mężczyzn tańczących w filmach, podobnie jak przed nim zrobili to Gene Kelly i Fred Astaire. Wierzę, że gdziekolwiek nie spojrzymy, tam istnieje talent i nie mogę doczekać się odkrywania nowych, przełomowych ruchów.”

Reżyser Kenny Ortega


Oto zwiastun oryginalnej wersji filmu Dirty Dancing:


Dirty Dancing

Już słyszę tych fanów, jęczących że Hollywood znowu zabiera się za przeróbkę kultowego filmu. Ale historia opowiedziana w Dirty Dancing zasługuje na współczesne spojrzenie: to wspaniała opowieść, a jej odświeżenie pozwoli ukazać ją szerszej widowni.

Czy macie jakieś sugestie odnośnie potencjalnej obsady w tej nowej wersji Dirty Dancing? Którzy aktorzy mogliby być odpowiedni do głównych ról? Podzielcie się swoimi uwagami poniżej!

Tak czy inaczej zostańcie z nami, a dostarczymy nowych szczegołów na temat remake’u filmu Dirty Dancing.
:)