Dawn of the Planet of the Apes film

Przed nami kontynuacja filmu Geneza Planety Małp, to już oficjalne! Pierwszy film sporo zarobił: przy budżecie produkcji wynoszącym 93 miliony dolarów, przyniósł zyski w wysokości 481 milionów. Nie dziwi zatem fakt, że 20th Century Fox chce stworzyć kontynuację. Mają już nawet datę premiery: 23 maja 2014 roku. Oficjalny tytuł drugiej części to Dawn of the Planet of the Apes.

Zwiastun filmu Dawn of the Planet of the Apes

Reżyser Rupert Wyatt, który stał za kamerą pierwszej części, powróci. Podobnie Andy Serkis, który wcielił się w genialną małpę imieniem Caesar (użyto tu techniki motion capture).

Nie ujawniono jeszcze fabuły. Jednak gdy w sierpniu 2011 zapytano o potencjalne pomysły, oto co Rupert Wyatt miał do powiedzenia:

„Można rozpocząć opowieść osiem lat po wydarzeniach z pierwszej części, kolejne pokolenie małp, potomków osobników z pierwszej części, być może wchodzących w konflikt z ludźmi i przejawiających prawdziwy strach, jak również o młodych żołnierzach idących na wojnę, opowiadających swoją historię. Albo opowiedzieć o tym jak małpy przejmują miasta, wchodzą w środowisko ludzi i jakie zachodzą interakcje między nimi, jak radzą sobie z kulturą i ewoluują obok nas. Szpiedzy pracujący dla małp, spiskujący przeciwko ludziom i ludzie żyjący w podziemiu, gdyż to jedyny sposób na ochronę przed wirusem, wychodzą na powierzchnię z maskach przeciwgazowych, i być może właśnie to umniejsza ich człowieczeństwo.”

Reżyser Rupert Wyatt

Zwiastun pierwszej części filmu:

Jakieś sugestie odnośnie fabuły w Dawn of the Planet of the Apes? Podzielcie się pomysłami.

Odwiedzajcie nasz serwis, a uzyskacie więcej szczegółów odnośnie filmu Dawn of the Planet of the Apes.
:)