Captain Phillips film

Captain Phillips to nowy dramat w reżyserii Paula Greengrassa, opartu o scenariusz autorstwa Billy’ego Raya. Jest to kronika kapitana Richarda Phillipsa i jego załogi, którzy spotykają na swej drodze somalijskich piratów. Aktor Tom Hanks otrzymał główną rolę kapitana. Datę premiery filmu Captain Phillips wyznaczono na 22 marca 2013 roku.

Zwiastun filmu Captain Phillips

Pierwsze ujęcie Toma Hanksa w roli kapitana Phillipsa:

(Kliknij zdjęcie, aby powiększyć.)

Fabuła:
„Film oparty na prawdziwej historii kapitana Richarda Phillipsa, który został uprowadzony przez somalijskich piratów, próbował uciec, a ostatecznie został uwolniony przez żołnierzy amerykańskiej marynarki.
Film przedstawia wydarzenia, które nie schodziły ze światowych nagłówków gazet w kwietniu. Po tym jak jego statek został uprowadzony na otwartym morzu, Phillips poddał się piratom, aby w ten sposób chronić załogę. Mąż i ojciec dwójki dzieci podjał jedną, nieskuteczną próbę ucieczki zanim snajperzy z elitarnej grupy SEAL zastrzelili trzech z czterech piratów – działanie autoryzował sam prezydent Obama. Czwarty z porywaczy poddał się i został zatrzymany.”

Więcej dowiecie się po obejrzeniu poniższego materiału video:


Uwolnienie kapitana Richarda Philipsa z rąk somalijskich piratów przez amerykańskich żołnierzy SEAL.

Odwiedzajcie nasz serwis a uzyskacie kolejne informacje o filmie Captain Phillips.
:)