Byzantium film

Byzantium to nadchodzący dramatyczny thriller w reżyserii Neila Jordana, gdzie w głównych rolach zobaczymy Gemmę Arterton i Saoirse Ronan. To opowieść matce i córce, które są wampirami. W obsadzie znaleźli się ponadto Sam Riley, Jonny Lee Miller, Caleb Landry Jones i Danny Mays. Film powinien zadebiutować jeszcze w 2012 roku.

Zwiastun filmu Byzantium

Spójrzcie na pierwszy oficjalny plakat zapowiadający Byzantium:

(Kliknij plakat, aby powiększyć.)

Byzantium film

Fabuła:
„Eleanor i Clara, dwie tajemnicze, młode kobiety bez grosza przy duszy, uciekają z miejsca brutalnej zbrodni i trafiają do zniszczonego nadmorskiego kurortu. Próbują znaleźć pieniądze i schronienie na tym wybrzeżu i w zdewastowanych hotelach.
Clara, bardzo zaradna dziewczyna, sprzedaje swe ciało. Spotyka nieśmiałego i samotnego Noela. któy zapewnia im dach nad głową w swym domu gościnnym, Byzantium. Clara, która nieustannie patrzy w przyszłość, przekształca dom w wykwintny burdel.
W międzyczasie Eleanor, wieczna uczennica, spotyka Franka, który podstępem zmusza ją do opowiedzenia prawdy o swoim życiu. Mówi mu, że Clara jest jej matką mimo tego, że jest zaledwie o kilka lat starsza. Mówi, że urodziła się w 1804 roku, a ma nadal tylko szesnaście lat. Przyznaje, że aby pozostać przy życiu musi pić ludzką krew – podobnie jak jej matka. W małym, spokojnym miasteczku zaczynają umierać ludzie.
Przeszłość, od której dziewczyny uciekały przez ten cały czas, w końcu je dopada – i niesie ze sobą szokujące konsekwencje.”

Gemma Arterton i Saoirse Ronan w roli matki i córki, a na dodatek są też wmapiry! Już mi się ten film podoba!

Więcej szczegółów na temat filmu Byzantium już wkrótce!
:)