Ben Affleck Argo

Oto pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu Argo, nadchodzącej komedii dramatycznej w reżyserii Bena Afflecka, który gra również główną rolę:

Zwiastun filmu Argo

(Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.)

Argo film

Fabuła:
„Oparty na autentycznych wydarzeniach, ‚Argo’ stanowi kronikę pewnej tajnej operacji, mającej na celu oswobodzenie szóstki Amerykanów, która odbyła się za kulisami wydarzeń w Iranie–prawda, która pozostawała dotąd nieujawniona. 4 listopada 1979 roku, rewolucja w Iranie osiąga punkt krytyczny, a bojownicy szturmem wdzierają się do amerykańskiej ambasady w Teheranie i biorą 52 Amerykanów jako zakładników. W całym tym zamieszaniu szóstce Amerykanów udaje się wymknąć i znaleźć schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Wiedząc, że ich odnalezienie i śmierć to pratycznie kwestia czasu, specjalista CIA od ‚wydostawania’ Tony Mendes (Affleck) obmyśla ryzykowny plan bezpiecznego wydostania tych ludzi z kraju. Plan jest tak niesamowity, że możliwy do wykonania wyłącznie w filmach.”

Oprócz Bena Afflecka w obsadzie znaleźli się Alan Arkin, Bryan Cranston, John Goodman, Kerry Bishé, Kyle Chandler, Rory Cochrane, Christopher Denham, Tate Donovan, Clea DuVall, Victor Garber, Zeljko Ivanek, Richard Kind, Scoot McNairy, Chris Messina, Michael Parks, oraz Taylor Schilling. Datę premiery filmu Argo zaplanowano na 14 września 2012 roku.
:)