Argo film

Argo filmAktor, a teraz również reżyser, Ben Affleck nakręci film Argo, nadchodzący thriller dramatyczny na podstawie artykułu z magazynu Wired opowiadającego o sytuacji kryzysowej z zakładnikami w Teheranie. Artykuł zatytułowany „W jaki sposób CIA użyło fałszywego filmiku science-fiction aby uratować Amerykanów w Teheranie” jest prawdziwą historią o tym jak, podczas okupacji ambasady amerykańskiej przez Irańczyków w 1979 roku, CIA i rząd Kanady zorganizowali wspólnie specjalną misję ratunkową mającą na celu oswobodzenie szóstki amerykańskich dyplomatów. Jak do tej pory w obsadzie znaleźli się Alan Arkin, John Goodman i Ben Affleck. Film powinien wejść na ekrany kin w 2013 roku.

Zwiastun filmu Argo

Fabuła:
„Historia opowiada o misji ratunkowej CIA podczas Irańskiego Kryzysu Zakładniczego, kiedy to szóstka pracowników ambasady amerykańskiej uciekło z siedziby i przez miesiące pokazywano ich we wiadomościach w Teheranie – aż do momentu gdy CIA ich uratowało tworząc fałszywą firmę produkcyjną z Hollywood i udając, że są w Iranie szukając lokalizacji na kręcenie zdjęć do kosztownego filmu science-fiction. CIA otrzymało nawet biura dla swojej firmy w siedzibie studia Sunset/Gower, mieli też scenariusz i wstępne szkice, a ponadto zamieścili ogłoszenia w Variety.”

A zatem możemy spodziewać się prawdziwych aktorów z Hollywood w rolach amerykańskich dyplomatów, którzy udają hollywoodzkich aktorów! Tak, teraz myślę że cały opis jest gotowy!

Tak czy inaczej, wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących filmu Argo!
:)