20000 Mil Podmorskiej Żeglugi film

20000 Mil Podmorskiej Żeglugi filmReżyser David Fincher przygotowuje się do pracy nad nową wersją filmu 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi dla studia Disneya. Wygląda na to, że zamierza skorzystać z techniki motion-capture i CGI, a następnie wpleść je w materiał z grą prawdziwych aktorów. Oto, co miał do powiedzenia na temat filmu 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi:

Zwiastun filmu 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi

„Chciałbym zrobić coś bardziej podobnego do Avatara niż do Tintina. Podoma mi się coś, co jest nieco bardziej… skomplikowane (śmieje się).Podoba mi się pomysł 'kreskówki', ale chciałbym żeby to było o wiele bardziej zawiłe. A prawdę mówiąc, 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi będzie się składać w 70% z techniki CGI. […] Uwielbiam stosować motion-capture, uważam że ta technologia dopiero się rozwija, a z czasem nie będzie można rozpoznać różnicy pomiędzy prawdziwą grą aktorską, a tą techniką; przecież właśnie o to chodzi w motion-capture, o zdolność do pochwycenia i odwzorowania gry aktorskiej.”

Reżyser David Fincher


Dla tych, którzy nie wiedzą nic o 20000 Milach Podmorskiej Żeglugi, jest to klasyczna powieśćscience fiction autorstwa Juliusza Verne’a, którą po raz pierwszy opublikowano w 1870 roku. Opowiada o losach Kapitana Nemo i jego łodzi podwodnej o nazwie Nautilus z perspektywy profesora Pierre’a Aronnax. Powstało już wiele adaptacji powieści, jednak głębie mórz nie są już tak tajemnicze jak kiedyś: dzięki powszechnym dziś łodziom podwodnym udało się nam już zobaczyć większość głębin.

Miejmy nadzieję że 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi w wersji Davida finchera tchnie nowe życie w tę historię.

Tak czy inaczej zostańcie z nami, a ujawnimy więcej szczegółów na temat filmu 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi.
:)